Google Translate

Vårt medietilbud

T-bane/Trikk/Buss

Tog

Shopping

Gater & Torg

Spesialløsninger

Programmatisk

Priser & Kjøpsmetoder

Innsikt & Verktøy

Spesifikasjoner

Kampanjeverktøy

Kampanjerapportering

Hvorfor utendørsreklame

Produkter & Tjenester

Nyheter

Om oss

Selskapet

Kontakt

Ledig stilling

Varslingsplattform

| Personvernerklæring |
JCDecaux Logo

JCDecaux har fylt på med nye talenter – fullførte rekrutteringsprosess på rekordtid

Fra venstre:

23. januar 2024

1. Januar 2024 tok JCDecaux over den aller viktigste utendørsreklameavtalen i Norge. Avtalen med Sporveien Media for både salg- og drift av alle reklameinstallasjoner på T-bane, trikk og buss i Stor-Oslo. Den nye avtalen utløste et behov for flere flinke folk i salgs- og markedsavdelingen og 8 nye JCDecaux-ere var på plass allerede i oktober.

De ferske mediebyråtallene for 2023 viser at utendørskanalen aldri har vært viktigere for norske annonsører (7,7% avdel av mediebyråomsetningen). Kanalen er i tillegg en av få som eksperter spår god vekst også i 2024.

JCDecaux er den utendørsaktøren som vokser mest, og når vi nå i tillegg har fått tilliten til å håndtere alt av reklame på T-bane, trikk og buss i Oslo-område trengte vi flere flinke folk.

Kommersiell direktør i JCDecaux Torgeir Johannessen er svært fornøyd med ansettelsesprosessen som ble kjørt i samarbeid med rekrutteringsselskapet Teft.

– Vi var klare med en offensiv rekrutteringsstrategi allerede i tilbudet til Sporveien Media. Etter at tildelingen ble klar har vi gjennomføre en svært omfattende prosess uten at vi har mistet verken fart eller fokus på drift og utvikling i perioden.

I september var både salgsteam og Sales Support styrket med totalt syv personer, og i oktober ble en ny Data Scientist ansatt i markedsavdelingen. Salgs- og markedsavdelingen er med dette rigget for å håndtere den nye storavtalen skikkelig, og det er ytterligere rekrutteringsplaner også i 2024.

Vårt mål er alltid å ansette nye folk som kan gjøre oss bedre. Vi ser etter folk som har lyst til å ha det gøy på jobb. Nye talenter som både evner og ønsker å bidra til et enda sterkere samhold i bedriften. Vi trengte å styrke både salgsteam, support- og markedsavdeling, og dette var en mulighet til å styrke kvaliteten og bredden i kunnskapen som våre kunder skal møte i hverdagen. Dette har vi klart, og vi er veldig fornøyde med resultatet.

I tillegg til nyansettelser i salgs- og markedsavdelingen, har JCDecaux også ansatt en rekke personer i driftsavdelingen for å håndtere avtalen med Sporveien Media. Totalt var 20 nye medarbeidere på plass da selskapet tok over både drift og salg av reklame på avtalen1. januar i år.

Kanskje du også liker…

Fotball VM ble spilt utendørs

Fotball VM ble spilt utendørs

Store sportsbegivenheter som VM viser hvorfor utendørs er en unik kanal. På kort tid kan annonsører bygge bred...