Fra januar 2026 overtok JCDecaux medietilbudet på Altikjøpesentre over hele landet. Denne utvidelsen gir annonsører en unik mulighet til å nå kunder når de er klare for å handle. I en vanlig uke treffer våre digitale reklameflater nå over 30% av Norges befolkning – og betydelig mer når kjøpesentertrafikken er på sitt høyeste.
Med Alti-avtalen styrker vi porteføljen med 96 nye digitale reklameflater fordelt på 35 sentre fra Sortland i nord til Mandal i sør. Totalt tilbyr JCDecaux nå 465 digitale flater på 104 kjøpesentre i Norge – og veksten fortsetter. Flere nye sentre og skjerminstallasjoner er allerede på vei.
Kjøpesenterreklame skaper resultater.
Når målgruppen allerede er i kjøpsmodus, forsterkes effekten av både taktiske budskap og langsiktig merkevarebygging. Våre digitale flater gir høy synlighet og sterke kontaktpunkter – tett på salgsøyeblikket. Kombinert med den fleksibiliteten digitale løsninger gir, kan du enkelt justere, spisse og levere kontekstuelle og relevante budskap gjennom direktekjøp, programmatisk handel eller SelfService. Dette gjør kjøpesentrene til en svært attraktiv arena for markedsføring.
Vil du vite mer om utendørsreklame på kjøpesentre? Les mer her.



